Renowacja mozaiki z palisandru + odświeżenie schodów

 

Palisander jest jednym z najpiękniejszych oraz różnobarwnych jak dla nas parkieciarzy materiałem. Jego naturalna ciemna barwa dodaje pomieszczeniom ekskluzywności, a różnorodne nawet wpadające w zieleń przebarwienia dodają posadzce charakteru oraz unikalności. To czym charakteryzuje się ów materiał jest jego barwa, od jasno brązowego poprzez lekki fiolet do nawet ciemnego zielonego. Trudno znaleźć tak charakteryzującą się posadzke drewnianą jak ta z palisandru, z tak zawiłymi układami słoi oraz barwą.

Podłogę wykończyliśmy jednoskładnikowym lakierem poliuretanowym Pall-X 96, jako podkład dla lekkiego rozjaśnienia zastosowaliśmy Pall-X 320. Chemia od Pallmann PL Maszyna jaka posłużyła nam podczas renowacji to Spider, lecz przy tej ilości Sidoluxu co była na powierzchni bez tradycyjnej cykliniarki była by to bardzo mozolna oraz kosztowna renowacja.

Drugą usługą jaką wykonaliśmy była renowacja dębowych trepów. Powłoka lakiernicza która była już dłuższy okres, zaczęła wpadać w żółty odcień, co nie wyglądało estetycznie. Trepy zostały przez nas zeszlifowane, następnie zwodowane oraz zaolejowane w dość intensywny biały odcień.
Trepy wykończyliśmy Saicos  Extra-White transparent

29 sierpnia, 2021
Kategorie: Wpisy firm