Lakierowany dąb.

Lakierowany dąb.
Styczeń przebiegł nam pod znakiem podłóg lakierowanych. Większość naszych klientów decydowała się główne na wspomniane wykończenie. Powłoki lakierowane górują nad olejowanymi tym iż są praktycznie bezobsługowe. Nie potrzebna jest co roczna gruntowna impregnacja wraz z nakładaniem oleju. Lecz w tym przypadku są i minusy, powłokę lakieru dużo trudniej odnowić, w pewnych sytuacjach jest to niemożliwe. Podłogi olejowane są w tej kwestii bardziej elastyczne, tutaj dopuszcza się miejscową naprawę która będzie praktycznie niewidoczna.
Zdjęcia które zamieściliśmy obrazują podłogi drewniane, które poddaliśmy procesowi renowacji. Zdarzały się inwestycje na których podłogi były montowane w latach 80, 90 jak i gotowe podłogi warstwowe które były montowane stosunkowo niedawno. Renowacje gotowych podłóg mają dodatkową trudność, ponieważ zazwyczaj klepki są czterostronnie fazowane i trzeba owe fazy odnowić.
Wszystkie przedstawione podłogi zostały wykończone w aspekcie półmatowym. Jako lakier podkładowe zastosowaliśmy Pall-X 320, a jako nawierzchniowy Pall-X 96.
A wy jakie podłogi preferujecie olejowane czy lakierowane?
Profesjonalna renowacja podłóg drewnianych.
601-226-646
5 lutego, 2023
Kategorie: Wpisy firm