Miłośnicy drewna

Jedną z naszych ostatnich realizacji, była tą która dawała nam najwięcej pola do pokazania naszych umiejętności na wielu frontach związanych z pięknym zawodem jakim jest parkieciarstwo. Nasi ostatni klienci na pewno są fanami drewna tak jak my, ponieważ owego materiału w domu jest naprawdę dużo.

Jaka jest najlepsza zaleta drewnianych powierzchni? Ano taka iż po naszej wizycie powierzchnie drewniane wyglądają jak nowe, lecz zacznijmy od początku.

Pierwszym krokiem było przygotowanie podłoża pod dokładki, których ilość była dość spora. W niektórych miejscach, najlepszym rozwiązaniem było przyklejenie płyt OSB, lecz nie w wszystkich. W niektórych miejscach zdecydowaliśmy się na wylewanie masy aby poziomy, tak jak w przypadku grzejników podłogowych były na takim samym poziomie, oraz aby podłoga była bardziej akustyczna niż w przypadku płyty OSB. Następnym krokiem było przyklejenie owych miejsc w których nie było drewnianych klepek. Największym utrudnieniem było idealne spasowanie klepek z dwoma grzejnikami podłogowymi.

 

Następnym krokiem było odnowienie wszystkich podłóg w domu o łącznej powierzchni 300 mkw. Materiał jaki był poddawany obróbce to naturalny dąb w klasycznym dębię. Podłoga była dość wysuszona więc aby prawidłowo przeprowadzić proces lakierowania powietrze przed procesem lakierowania zostało przez nas odpowiednio nawilżone.

Ostatnim krokiem były schody, ich renowacja oraz odtworzenie starych stopni oraz nosków które prowadziły do salonu. Jedynym utrudnieniem było spasowanie idealnie dwóch pierwszych trepów do łuku który już istniał.

W domu również zostały odnowione wszystkie drewniane parapety.

Chemia na jakiej pracowaliśmy, jak można zauważyć na pierwszej fotografii pochodzi od firmy Pallmann.

Jako lakier nawierzchniowy zastosowaliśmy Pall-X 320 aby drewno po aplikacji lakieru nie przyciemniało, jako lakier nawierzchniowy zastosowaliśmy Pall-X 96. Jest to jednoskładnikowy poliuretanowy lakier dedykowany do mieszkań czy domów.

Do odnowienia posadzek oczywiście użyliśmy nowoczesnej cykliniarki Spider również od firmy Pallmann. Pozwala ona na otrzymanie płaszczyzny lepszej niż zostawiają cykliniarki taśmowe.

 

Profesjonalna renowacja drewnianych powierzchni

601-226-646

607-843-103

www.marekparkiet.com

 

P.S pamiętaj iż wybierając naszą firmę dostajesz profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę fachowców którzy są najlepsi w swoich dziedzinach, jeśli dorzucimy wysokiej klasy materiały oraz szybkie terminy które związane są z bardzo szeroką kadrą fachowców, nie ma nad czym się zastanawiać tylko złożyć zapytanie o wycenę.

9 stycznia, 2023
Kategorie: Wpisy firm