Renowacja sosnowych schodów.

Sosna jako materiał na posadzki drewniane oraz schody to przede wszystkim bardzo jasny odcień oraz stosunkowo niska cena w porównaniu do tradycyjnego dębu czy jesionu. Sosna lata świetności ma dawno za sobą, okres w jakim była najczęściej stosowana to lata 80 oraz 90. Z względu na niską cenę oraz dużą dostępność, spora liczba osób decydowała się na taką alternatywę.
Sosna jest drewnem miękkim, a przez to podatnym na uszkodzenia mechaniczne oraz niszczący upływ czasu. Materiał po dość krótkim czasie traci swoją barwę, w porównaniu do innych materiałów na posadzkę ten okres jest zdecydowanie krótszy. Posadzki sosnowe są dość miękkie przez co również bardziej są narażone na ubytki spowodowane uderzeniami jakimiś ciężkimi przedmiotami. Istnieją również zalety parkietu sosnowego, jedną z nich są na pewno walory estetyczne. Drewno jest stosunkowo, jasne, widać na nim usłojenie. Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi oraz zastosowaniu odpowiednich środków do zabezpieczania podłóg doskonale nadaje się do różnego rodzaju pomieszczeń, w tym wnętrz, które trzeba rozświetlić.
Inwestycja jaką ostatnio przeprowadzaliśmy polegała na renowacji sosnowych schodów. Odrestaurowaliśmy trepy, spoczniki oraz noski. Wszystko zostało przez nas wyszlifowane do surowego drewna oraz następnie polakierowane. Jako podkład zastosowaliśmy Pall-X 320 jako lakier nawierzchniowy Pall-X 96. Glos lakieru to półmat. Chemia pochodzi od Pallmann. Na tralki zastosowaliśmy kryjącą biała farbe od Tikkurila.
Ze względu na fakt iż na schodach poprzez 15 lat leżały dywaniki, przebarwień po nich nie do końca udało się zniwelować. Dywaniki na schodach ze z względu na późniejszą możliwość ich renowacji to dość staromodny pomysł. Należy pamiętać iż drewno które było przykryte poprzez długi okres, może nie zrównać się kolorem z tym na które działały promienie słoneczne.
5 lutego, 2023
Kategorie: Wpisy firm