Egzotyczny dom.

 

Największy popyt na posadzki drewniane z egzotycznych surowców był na początku nowego tysiąclecia. W latach 2000 podłogi egzotyczne były bardzo luksusowym towarem i nie licznych było na nich stać. Ciemna barwa, która charakteryzuje drzewo egzotyczne tylko podkreślało jej ekskluzywny charakter.

Jak jest dziś? Na pewno dużo mniej montuję się owych posadzek niż kiedyś, obecnie owe materiały są dość popularne i nie każdemu odpowiada już ciemna barwa podłóg egzotycznych. Przy dzisiejszej technologii jesteśmy w stanie wybielić np. merbau ale moim zdaniem nigdy nie osiągniemy takiego efektu jak na np. dębie czy jesionie.

Nasi ostatni klienci kupili już dom z posadzką egzotyczną oraz schodami z merbau. Akurat w tym przypadku, inwestorom zawsze marzyła się podłoga z merbau, i w końcu taką podłogę mają, wystarczyło tylko przeprowadzić proces renowacji oraz użyć odpowiedniej chemii aby cały proces zakończył się sukcesem.

Zakończył się sukcesem? Oceńcie sami.

W tym przypadku jako podkład użyliśmy Allbasse, aby delikatnie rozjaśnić podłogę, a jako lakier nawierzchniowy zastosowaliśmy Pall-X 96.

Chemia pochodzi od niemieckiej firmy Pallmann.

 

5 lutego, 2023
Kategorie: Wpisy firm