Podłoga łazienkowa

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • #1245
  heniutek
  Participant
  No badges. 52

  Pytanie – z jakiego drewna powinna być wykonana podłoga łazienkowa? Wiadomo, że ze względu na dużą wilgoć drewno takie musi być dobrze zabezpieczone, jednakże z tego co czytałem to nie wszystkie gatunki się nadają. Z tego co się orientuję, to rodzime drewno raczej nie będzie odpowiednie, z wyjątkiem bodajże dębu i jesionu.

  #1456
  biegacz
  Participant
  No badges. 30

  Niestety nie powiem Ci, jakie drewno będzie odpowiednie. Ja zdecydowałem się na panele wodoodporne do kuchni. Póki co jestem zadowolony.

  #1471
  deha
  Participant
  No badges. 16

  Najczęściej wykorzystuje się cedr, badi i wenge. Te drzewa egzotyczne charakteryzują się odpowiednim „skurczem”, w efekcie czego nie dochodzi do odkształceń pod wpływem wilgoci.

  #1599
  helena
  Participant
  No badges. 32

  Czy zastosowanie takie drewna jest bezpieczne? W jaki sposób się je impregnuje? Jak wygląda pielęgnacja takiej podłogi?

  #1605
  wrobel
  Participant
  No badges. 20

  Mam wrażenie, że taka drewniano podłoga to coraz modniejszy trend… Ciekaw jestem, jak ona wygląda po 5-7 latach użytkowania. Może ktoś z Was ma jakieś zdjęcia?

  #1615
  Majster
  Participant
  No badges. 38

  Też z chęcią bym zobaczył taką podłogę w łazience po regularnym używaniu tegoż pomieszczenia. Podejrzewam, że taka podłoga jest bardzo wymagająca.

  #1658
  heniutek
  Participant
  No badges. 52

  To właśnie słyszałem o tym, że podłogi do wilgotnych pomieszczeń powinny mieć odpowiednie niski poziom kurczliwości, Czy tylko drewno egzotyczne wchodzi w grę? Żadne rodzime się nie nadaje?

  #2613
  robert
  Participant
  No badges. 76

  U siebie w łazience mam MERBAU. Leży już 9 lat i nic się nie dzieje. Przeżyła pęknięty brodzik, z którego długo, powoli sączyła się woda. podłoga przetrwała. na dzień dzisiejszy wygląda bardzo dobrze. Zabezpieczona lakierem, podkład i 2x Bona Traffic HD ekstra mat.
  Z kolei w toalecie leży TEAK wykończony białym olejem. Podłoga ta również leży 9 lat. W tym czasie szlifowałem ją raz, z powodu zmiany wystroju.
  W kuchni dąb. Po 9ciu latach widać że podłoga jest używana, ale lakier na niej ciągle spełnia swoją funkcję i chroni drewno.

  Pozdrwaiam

  #3187
  Damian Myły Sarniak
  Participant
  No badges. 2

  Witam. Najlepszym drewnem do łazienki jest teak. Egzotyk ten wykorzystywany jest do budowy łodzi i jako jedyne drewno rzucone na wode nigdy nie zatonie dlatego że jest bardzo tłuste i nie przyjmuje wody. Ostatnio robiłem taką łazienkę i impregnowałem ją tylko olejem osmo bo i tak drewno nie przyjmuje wody. Wystarczy teraz tylko raz w roku przetrzeć ją nawet ręcznie papierem i położyć nowy olej. To nie pierwszy taki projekt i mam nadzieje że nie ostatni bo bardzo dobrze się pracuje z tego rodzaju drewnem.

  #3190
  arek4444
  Participant
  No badges. 4

  Ja w swoim mieszkaniu mam bardzo ładną podłogę łazienkową.Nawet siostra bardzo mi zazdrości tej podłogi.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.