Jak zdobyć czarny dąb?

Cykliniarze-parkieciarze.pl Forums Tarasy Jak zdobyć czarny dąb?

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #1464
  heniutek
  Participant
  No badges. 52

  Ma ktoś jakieś dojścia do czarnego dębu? Potrzebuje kilkanaście metrów na jeden z tarasów, które będę robić.

  #1472
  deha
  Participant
  No badges. 16

  Nie ma za dużego problemu ze zdobyciem czarnego dębu. W sieci jest pełno miejsc, gdzie możesz taki zamówić, nawet na olx czy allegro. Ew. poszukaj jakiegoś tartaku w swojej okolicy.

  #1498
  Centrumolejowaniadrewna
  Participant
  No badges. 186

  Decha . Może nie tak duży problem z pozyskaniem drzewa jednak od drzewa do wykonania deski droga daleka . Zazwyczaj wydobywane z rzek , bagien czy spod ziemi dojrzewa powoli a proces jego suszenia to wiedza wręcz tajemna . Drewno do uzyskania odpowiednich właściwości musi przeleżeć w ziemi lub pod wodą przynajmniej kilkaset lat
  W tych warunkach zawarte w dębinie garbniki w reakcji z solami żelaza barwią drewno na charakterystyczny czarny kolor oraz powodują, że 6 do 17 proc. jego struktury stanowi skamielina. Suszenie to skomplikowany proces absoloutnie nie suszy się go jak normalną tarcice na powietrzu popęka na drobne kawałki .
  W Polsce największe złoża czarnego dębu znajdują się w województwach podkarpackim i lubuskim.

  #1631
  helena
  Participant
  No badges. 32

  Wow! Jestem pod wrażeniem. Nie wiedziałam o istnieniu czarnego dębu. Jestem ciekawa, jak wygląda podłoga wykonana z takie drewna. To musi być coś pięknego! Tym bardziej, jeżeli ma się wiedzę, jak ono powstaje.

  #1638
  heniutek
  Participant
  No badges. 52

  Otóż to! Nie ma wcale tak dużo ofert sprzedaży. Poza tym często są w takim miejscu, że sam transport kosztowałby mnie majątek! Poszukuje miejsca właśnie w woj. lubuskim. Może ktoś, coś?

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.