Najlepsze lakiery do parkietu i desek. Lakiery Deva od Wypożyczalni Cykliniarek Krzyżówki 5

Wideo

Lakierowane lub olejowane podłogi drewnianej to doskonałe rozwiązanie w domu rodzinnym, mieszkaniu czy budynku użyteczności publicznej, takim jak szkoły czy przedszkola. Deski podłogowe w naszych domach to nadal bardzo popularna alternatywa dla ceramiki czy wykładziny. Zarówno deski jak i parkiet mimo że pokryte są grubą warstwą lakieru, po wielu latach pojawiają się wykrzywienia, szczeliny, odbarwienia czy rysy przetarcia i uszkodzenia. Obcasy, zwierzęta domowe i zabawki sprawiają, że zadrapania i wgłębienia są nieuniknione na podłogach z drewna, a gdy do tego zniszczona jest powłoka ochronna nie wygląda to najlepiej. Wydłużysz żywotność podłogi drewnianej regularnym czyszczeniem, ponieważ kurz i piasek niszczą lakier i dostają się w szczeliny.

Renowacja podłogi drewnianej jest żmudną pracą, wymagającą profesjonalnych maszyn. Pierwszym krokiem powinno być określenie dokładnie, jaki rodzaj drewna znajduje się na podłodze ponieważ od tego będzie zależał wybór odpowiedniej chemii oraz określenie budżetu. Większość podłóg drewnianych jest wykonana z drewna liściastego, takiego jak dąb, jesion, buk. Z drzew iglastych sosna, świerk, modrzew które znajdują się głównie w starych domach, oraz przedwojennych kamienicach. Jeśli parkiet nie był zbyt wiele razy cyklinowany, i od górnej płaszczyzny do pióra pozostało minimum 3-4mm , możemy go bezpiecznie szlifować.

Usuń wszystko z pomieszczeń, zdemontuj listwy, kratki grzejne jeśli są w podłodze, zdejmij i wynieś drzwi, firanki, zasłony i inne rzeczy.

Napraw wszystkie większe ubytki, uszkodzone klepki lub deski, jeśli podłoga była montowana na gwoździe, podobijaj je przed cyklinowaniem.

Szlifowanie podłogi cykliniarkami tarczowymi ( planetarna lub orbitalna )

Przed przystąpieniem do pracy należy uważnie przyjrzeć się obszarom, w których parkiet lub deski są odklejone lub nieprzymocowane.

Wszystkie naprawy należy wykonać przed szlifowaniem.

Szlifujemy zaczynając od materiałów ściernych 24 przechodząc do 40,80 i 120. Po tych czynnościach szpachlujemy  całą powierzchnię, niekiedy musimy to zrobić dwukrotnie a czasami nawet trzykrotnie. Po tych czynnościach zmieniamy materiały ścierne na gradację 60 lub 80 którą wyszlifujemy szpachlę pod lakierowanie, kończymy szlif na krążkach 120. Wykończenie lakierem Deva Aquastar zapewni podłodze tradycyjny jasno złoty blask, który jest całym urokiem drewna, poprawiając wygląd fladr, sęków, przejść słojowych nie zmieniając barwy drewna na ciemniejszą. Jeśli chcemy mieć pewność i maksymalnie jasną podłogę, stosujemy przed lakierem Deva Aquastar podkład, który nazywa się Holzner Primer. Charakteryzuje się on bardzo łatwą aplikacją i jest po wyschnięciu bezbarwny, nieżółknący.

Kolor jaki uzyskamy wykańczając parkiet czy deski lakierem poliuretanowym, zależy od użytego podkładu !!

Lakierowanie lakierem nawierzchniowym Deva Aquastar to brak uciążliwego zapachu i pełne bezpieczeństwo dla alergików potwierdzone atestem. Dla podłóg narażonych na bardzo duży ruch i obciążenia polecamy dwuskładnikowy Deva Transit Plus, który jest lakierem poliuretanowym i posiada atesty zatwierdzające do wykorzystania go w budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola oraz  sale gimnastyczne.

Dowiedz się więcej o maszynach do cyklinowania, zadzwoń do nas pod numer 532401601, lub przyjedź na ulicę Krzyżówki 5 w Warszawie na Białołęce.

16 grudnia, 2022
Kategorie: Wpisy firm