Cyklinowanie starych zniszczonych schodów drewnianych we Wroclawiu

Cyklinowanie starych zniszczonych schodów drewnianych pokrytych kilkoma warstwami farby – Wrocław

 

 

 

Celem naszego zlecenia było przeprowadzenie kompleksowej renowacji schodów oraz podłóg, a szczególnym życzeniem klienta było stuprocentowe zachowanie oryginalnego materiału. Dom, w którym zostały przeprowadzone prace, wybudowano w 1936 roku i mieści się on w Oporowie – osiedlu w południowo-zachodniej części Wrocławia. Zlecenie zajęło około 40 dni i w większości wykonane zostało przez jednego pracownika; pomocnik był obecny jedynie przez 20% czasu przeznaczonego na zrealizowanie zadania.

 

Na początek zastosowano jedną warstwę lakieru podkładowego poliuretanowego Maximus WR306. Finalnie zaaplikowano warstwę lakieru DOMALUX PROFESSIONAL 2S półmat oraz pomalowano powierzchnię emalią akrylową Sigma Contour PU w kolorze antracyt. Koszt farby wyniósł około 150 zł za litr, ale okazała się ona warta swojej ceny.

 

 

Tralki i poręcze zostały wyczyszczone ręcznie i za pomocą szlifierek mimośrodowych, a także szlifierki flex. Zlecenie okazało się dużym wyzwaniem, ale zakończyło się pełnym sukcesem. Nastręczyło ono kilku problemów, a największym okazała się słaba dostępność starych, poniemieckich desek koniecznych do uzupełnienia podłogi, a także fakt, że praca była wykonywana głównie przez jednego fachowca. Specjalne życzenie klienta, który chciał zachować stare schody, zostało spełnione, co pokazuje, że odpowiednie zaangażowanie, wiedza i chęci są wystarczające do wykonania nawet tak wymagającego zlecenia. Dodatkowo zamówienie z takimi wytycznymi pozwala na sprawdzenie swoich umiejętności i zwiększa renomę firmy wykonawczej, w konsekwencji czego pojawiają się kolejni zleceniodawcy poleceni przez poprzednich klientów.

28 listopada, 2018
Kategorie: Raporty z budowy