robert

Odpowiedzi

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • W odpowiedzi na: Dylatacje #2626

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  Przy podłogach litych, dylatacje robi się, a przynajmniej powinno się robić, jeżeli deski ułożone przekraczają 8 mb na szerokość i 14 mb po długości. Oczywiście niezbędne są też dylatacje od ścian, ok 1,5 cm. Przy panelach podłogowych wygląda to inaczej, panele mniej pracują.

  W odpowiedzi na: Polecane sklepy #2617

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  Niestety nie macie racji. Niska cena produktów do czyszczenia to szybka droga do zniszczenia sobie podłogi. przy podłogach drewnianych zabezpieczonych olejem lub lakierem należy używać produktów dedykowanych do czyszczenia konkretnych podłóg. Każda szanująca się firma z chemią do podłóg drewnianych ma w ofercie linie środków czyszczących. Środki te nie tylko czyszczą, ale również zabezpieczają odpowiednio podłogi. Temat rzeka.

  W odpowiedzi na: Bona Flexisand – rozmowy o maszynie #2616

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  Mam Flexisand 1,9 tarcza do polerowania w zestawie. Dokupiłem do tego talerz PowerDrive i to kolego wymiata. Do tej maszyny są jeszcze inne talerze których silnik 1.5 mógł by nie uciągnąć. Naumatik z pewnością będzie dużo tańszy od Bony, ale pracując Flexisendem naprawde czuć różnicę. Jak kolega chce, to zapraszam na kiedyś do mnie na budowę. Pokaże co ta maszyna może

  W odpowiedzi na: Wymogi #2615

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  W zasadzie jest możliwość zrobienia drewnianej podłogi na kafelkach. Oczywiście kafelki te muszą się dobrze trzymać wylewki. Aby dobrze to zrobić trzeba odpowiednio przygotować takie podłoże. Kładziemy na kafelki epoksyd i zasypujemy go piaskiem kwarcowym. Na takim podłożu można układać drewniane podłogi na klej.
  Innym sposobem jest zerwanie płytek, frezowanie wylewki z zabrudzeń, gruntowanie, wylewka samopoziomująca. Po wyschnięciu (2% CM) i przeszlifowaniu wylewki można kleić podłogi drewniane.

  W odpowiedzi na: Ogrzewanie podłogowe #2614

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  Materiał o którym mowa, to deski warstwowe. Dwu lub trzy warstwowe (tz. deska barlinecka). Obecnie najlepszy produkt na ogrzewanie podłogowe. Technologia użyta w produkcji tych desek minimalizuje możliwość pracy całego elementu, a co za tym idzie, zmiana temperatury i wilgotności nie wpływa tak bardzo na podłogę. Przeważnie deski takie są wykończone fabrycznie olejem lub lakierem. Można takie podłogi szlifować, w razie potrzeby. Warstwa drewna szlachetnego to od 3 do 5 mm.

  W odpowiedzi na: Podłoga łazienkowa #2613

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  U siebie w łazience mam MERBAU. Leży już 9 lat i nic się nie dzieje. Przeżyła pęknięty brodzik, z którego długo, powoli sączyła się woda. podłoga przetrwała. na dzień dzisiejszy wygląda bardzo dobrze. Zabezpieczona lakierem, podkład i 2x Bona Traffic HD ekstra mat.
  Z kolei w toalecie leży TEAK wykończony białym olejem. Podłoga ta również leży 9 lat. W tym czasie szlifowałem ją raz, z powodu zmiany wystroju.
  W kuchni dąb. Po 9ciu latach widać że podłoga jest używana, ale lakier na niej ciągle spełnia swoją funkcję i chroni drewno.

  Pozdrwaiam

  W odpowiedzi na: Konserwacja "klepki" #2612

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  Skoro podłoga ostatnie zabiegi przechodziła około 25 lat temu, pewnie nadaje się do szlifowania. Po szlifowaniu można dowolnie wybrać sobie sposób zabezpieczenia odpowiedni do naszej podłogi. Opcji jest wiele, ale o tym powinien już parkieciarz poinformować i zaproponować optymalne rozwiązanie.

  W odpowiedzi na: Matowe panele #2611

  robert
  Uczestnik
  No badges. 76

  Większość producentów chemii do parkietów posiada również linie do pielęgnacji z odpowiednimi środkami do podłóg lakierowanych, woskowanych, olejowanych. Ja korzystam ze środków firmy Bona, bo ich lakierem mam wykończą podłogę.

Wyświetla 1 wpisów z $