Ogrzewanie podłogowe

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #1641
  helena
  Participant
  No badges. 32

  Słyszałam, że są jakieś specjalnie deski, które nadają się do ułożenia na ogrzewanie podłogowe? Czy możecie powiedzieć, czym one się charakteryzują oraz czy są o wiele droższe od standardowych desek drewnianych? A może macie jeszcze jakieś wskazówki dotyczącego tego aspektu?

  #1654
  heniutek
  Participant
  No badges. 52

  Przede wszystkim należy wybrać deski, które charakteryzują się niskim współczynnikiem kurczliwości. Z tego co słyszałem, to najlepsze są drzewa egzotyczne: jatoba, iroko, merbau czy doussie, ale także gatunki drewna krajowego, jak dąb czy akacja. Nie warto wybierać litego drewna, chyba nie przewodzi zbyt dobrze ciepła i mogą powstawać pęknięcia. Podobno na ogrzewanie podłogowe świetnie sprawdza się finishparkiet.

  #2614
  robert
  Participant
  No badges. 76

  Materiał o którym mowa, to deski warstwowe. Dwu lub trzy warstwowe (tz. deska barlinecka). Obecnie najlepszy produkt na ogrzewanie podłogowe. Technologia użyta w produkcji tych desek minimalizuje możliwość pracy całego elementu, a co za tym idzie, zmiana temperatury i wilgotności nie wpływa tak bardzo na podłogę. Przeważnie deski takie są wykończone fabrycznie olejem lub lakierem. Można takie podłogi szlifować, w razie potrzeby. Warstwa drewna szlachetnego to od 3 do 5 mm.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.