Zawsze modny jesion.

 

Ostatnimi czasy, przeprowadziliśmy wiele renowacji  podłóg wykonanych z surowca jakim jest jesion. Jesion obok dębu jest chyba najczęstszym wyborem na jaki decydują się użytkownicy podłóg drewnianych. Posadzki wykonane z jesionu są bardzo stabilne, nie zmieniają aż tak swoich parametrów podczas wysokich upałów czy srogich zim. Jest również jednym z tych surowców które są dość łatwe w obróbce, a przede wszystkim poddaje się koloryzacji, która prawie zawsze kończy się sukcesem.

Pierwsza z realizacji które wykonaliśmy to renowacja szarego jesionu ułożonego w starodawny wzór który trochę przypomina wzór staroniemiecki. Klepki wizualnie przeplatają się ze sobą, co tworzy kontrolowany nieład. Wzór pasuje idealnie do salonów wykonanych w starym stylu. Posadzkę wykończyliśmy dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym Pall-X 98, a jako lakier nawierzchniowy został użyty Pall-X 320. Chemia od niemieckiej firmy Pallmann.

Kolejne inwestycje to biały jesion w standardowej klepce, ułożony w podwójną diagonalną jodłę. Biały jesion wykończony w naturalnym odcieniu jest bardzo jasny, co za tym idzie wizualnie bardzo powiększa pomieszczenie. W tych obu przypadkach zastosowaliśmy Pall-X 96 jako lakier nawierzchniowy, Pall-X 320 jako podkładowy.

5 lutego, 2023
Kategorie: Wpisy firm