Wyniki Mistrzostw młodych parkieciarzy – Poznań 2018

Targi BUDMA 2018 – podsumowanie

Za nami 27. edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Architektonicznych BUDMA 2018. Podczas 4-dniowego wydarzenia wystawiło się blisko 1000 wystawców!

W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2018 Poznanń, jak co roku, zamienił się w stolice branży budowlanej. Przez kilka setki stoisk z nowoczesnymi produktami i usługami odwiedziło 46 tysięcy gości. Targom towarzyszyło ok. 100 konferencji, prezentacji, szkoleń oraz wydarzeń dodatkowych. Zgłoszono ponad 150 nowości produktowych i wręczono 42 Złote Medale MTP. Targowe dni wypełnione były nie tylko produktami oraz usługami z branży budowlanej, ale także wydarzeniami dla architektów i projektantów. Mogli oni spotkać światowej sławy architektów, wziąć udział w debatach czy zobaczyć ponad 130 prac i realizacji biur i pracowni architektonicznych z całej Polski. Kolejna 28. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA odbędzie się 05-08.02.2019 r. oczywiście w Poznaniu.

Podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych i Architektonicznych BUDMA odbywają się najważniejsze zawody z branży parkieciarskiej. Do rywalizacji stanęło 10-ciu zawodników z Polski, Białorusi, Czech, Niemiec i Ukrainy.

Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy – wyniki zawodów

Mistrzem Polski został Michał Lipiński, który wraz z wicemistrzem Kacprem Widawskim będzie reprezentować będą polskich parkieciarzy podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się w czerwcu 2018 roku w Mińsku. Dodatkowym atutem dla uczestników Mistrzostw było zaliczenie wykonanych w czasie zawodów prac do egzaminu na dyplom czeladnika lub mistrza w zawodzie parkieciarz.

Mistrzostwom towarzyszyło szereg wydarzeń: prezentacji i pokazów najnowszych produktów, technologii oraz trendów, wykładów specjalistów i ekspertów, a także otwarte szkolenie dla rzeczoznawców. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Partnerami wydarzenia byli: Festool, Bochem, Bautec, Dr. Schutz, Eukula, HartzLack, Janser, Mafell, Mat-Tar, Polski Związek Handlu i usług Branży Pokryć Podłogowych, Walczak.

10 maja, 2022
Kategorie: NewsySzkolenia