SKORZYSTAĆ Z WYPOŻYCZALNI CYKLINIAREK CZY ZLECIĆ PRACĘ CYKLINIARZOWI / PARKIECIARZOWI?

Wideo

Nie ważne, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, czy masz lat 20-ścia czy 50-siąt, odkąd wprowadziliśmy na rynek nowe cykliniarki, możesz sam zająć się renowacją swojej podłogi.

Praktycznie od momentu powstania, pierwszej profesjonalnej cykliniarki, budowa podstawowych elementów napędowych i szlifierskich do tej pory się nie zmieniła. Można się spierać która cykliniarka jest najlepsza na świecie, czy Lagler Hummel czy Frank Viper, jedno jest pewne, szlifierki planetarne, sukcesywnie zaczynają wypierać tradycyjne maszyny do renowacji podłóg.

Aby w miarę solidnie opanować technikę szlifowania podłóg tradycyjną cykliniarką bębnową taką jak Hummel czy Viper, potrzeba od 4-6 miesięcy pracy, minimum kilka godzin dziennie, na różnych gatunkach drewna, które z kolei są montowane w różne wzory. Każdy wzór ułożenia, to praktycznie inna technika szlifowania, zarówno rozpoczęcia jak i zakończenia.
Oczywiście, wiele jest na rynku wypożyczalni, które także oferują profesjonalne cykliniarki, ale w tym przypadku osoba która nigdy nie miała styczności z taką maszyną, może nie być w stanie solidnie wycyklinować podłogi. Jeśli podłoga była wcześniej kilka razy szlifowana, popełnione błędy mogą być w tym przypadku nieodwracalne.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie cykliniarki taśmowej i planetarnej  lub samej planetarnej, z naszej wypożyczalni. Oczywiście, jest sens wybrać ten 1-szy wariant jeśli metraż podłogi jest słuszny.
Cykliniarką taśmową przeprowadzamy prace od gradacji 24 przez 40 i na 80-ce kończąc. Resztę pracy załatwi nam cykliniarka planetarna.
Zależy nam na szybkim wykonaniu pracy, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużym metrażem, to praca z dwoma maszynami pomoże nam zaoszczędzić nawet 30% czasu.
Oczywiście, większość błędów popełnianych jest w pierwszych etapach renowacji, szlifowaniu z użyciem taśm z gruboziarnistą gradacją. Amator może nie być w stanie rozpoznać że wszystko idzie źle, dopóki nie zostanie zastosowany podkład lub olejowe wykończenie.
 Jeśli masz w domu podłogę z drewna miękkiego (takiego jak świerk sosna modrzew lub jodła) to szlify papierem gruboziarnistym powinny być wykonywane na tzw. X po to by doszlifować podłogę do momentu gdy będzie równa na całej płaszczyźnie.
Resztę pracy od papieru 60-80 powinniśmy wykonać maszynami planetarnymi.

Rzadko się zdarza, żeby w miejscu wynajmu maszyny, dostępny był materiał ścierny z najwyższej półki, najbardziej wydajny.

Zamiast tego znajdziesz krążki ścierne i pasy bezkońcowe, z najniższej półki i wydasz fortunę na materiały, ku radości wypożyczalni, bo przyjedziesz po więcej żeby skończyć pracę?

Zapoznaj się z naszą ofertą na
STRONIE NASZEJ WYPOŻYCZALNI .
Jeśli poświęcisz trochę czasu na zrozumienie szczegółów, wykończenie drewnianej podłogi będzie równie dobre, jeśli nie lepsze niż większości profesjonalistów.
 Powodzenia kochani, mam tylko nadzieję że dokonacie właściwego wyboru ze względu na koszty i satysfakcję.
16 grudnia, 2022
Kategorie: Wpisy firm