Renowacja posadzki z lat 30

Czy posadzki z tak długim stażem nadają się do przeprowadzenia renowacji? Wiele osób, nawet nie zawracało by sobie głowy myślą o jej reanimacji, tylko przykryli by ją panelami w modnej szarości. Lecz czy plastik w szarości dał by tyle ciepła co długo sezonowany dąb, wykończony w jego naturalnym odcieniu, który uzyskiwał przez wiele, wiele lat.
Do renowacji tak długo sezonowanych posadzek, trzeba mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Drewno jest bardzo wysuszone co go bardzo osłabia. Aby usługa zakończyła się sukcesem podczas aplikacji chemii należy ściśle trzymać się parametrów atmosferycznych, oraz doprowadzić wilgotność posadzki do takich parametrów aby chemia chłonęła się równomiernie.

Posadzka jaką przedstawiamy na zdjęciach to tradycyjny dąb z okresu przedwojennego. Usługa polegała na przeprowadzeniu procesu renowacji oraz uzupełnieniu ubytków, które powstały w wyniku zburzenia ścian. Próba połączenia dwóch powierzchni skończyła się niepowodzeniem, płaszczyzny przez tyle lat tak zapracowały iż przejścia między klepkami sięgały 15 cm, stąd pomysł aby kuchnie oddzielić pasem krakowskim od salonu. Posadzkę wykończyliśmy olejem w naturalnym odcieniu Magic Oil 2K od

Pallmann PL

.

2 listopada, 2021
Kategorie: Wpisy firm