PRL czy jednak nie?

Ostatni post który pojawił się na naszej tablicy dotyczył jodły francuskiej, dziś chcielibyśmy przybliżyć trochę jodełkę która jest w większości domów które zostały budowane w latach 80-90 czyli tradycyjną jodłę angielską. Ponadczasowy klasyk czy wspomnienie PRL-owskich bloków?
Jodełki z dawnych lat zazwyczaj kojarzą się naszym klientom z silnie żółtym odcieniem drewna, które przez lata było bez środków konserwacyjnych oraz procesu renowacji. Nie jest to zjawisko dziwne iż po 20 latach lakier który był zazwyczaj na różnego rodzaju rozpuszczalnikach przybrał żółtą barwę. Przy użyciu dzisiejszej technologii lakier nie będzie żółkł do takiego stopnia jak kiedyś lecz jak ktoś odpowiednio o niego nie zadba i poprzez kolejnych 20 lat nie przeprowadzi renowacji to również znacząco będzie się różnił niż na początku 😊
Gdy ogólnie nie przepadamy za podłogami lakierowanymi lecz kochamy drewno to idziemy w stronę ich naturalnych odcieni. Jednym z takich odcieni jest alabastro czyli inaczej efekt surowego drewna. Na pierwszych pięciu zdjęciach mamy klasyczny parkiet, w takiej samej formie jak sprzed lat, lecz wykończony znacznie inaczej. Takie wnętrze nie powinno już w żadnym stopniu przypominać smutne czasy lat 80. Podłoga jest bezsęczna, za to mamy przepiękną krawędziową biel.
Kolejne zdjęcia są już wykończone w tradycyjny sposób. Drewno chroni olejowosk, który nadaję drewnie mocny kolor w porównaniu z odcieniem alabastro. Tutaj znajdziemy sęki, przebarwienia, ostre zmiany barw oraz błyszcz. Wszystkie te cechy nadają podłodze charakteru, lecz i ta podłoga odnajdzie się w każdym wnętrzu. Rozmiar deszczułek jest czterokrotnie większy niż w przypadku tradycyjnego parkietu, więc tutaj również obalamy mit podłogi rodem z PRL-owskiego bloku.
A Wy jak uważacie PRL czy jednak coś ponadczasowego.
Inwestycja zrealizowana dla firmy Superparkiet
Profesjalny montaż gotowych podłóg.
601-226-646
607-843-103
9 stycznia, 2023
Kategorie: Wpisy firm