Pałac Młodziejowskiego w Warszawie – cyklinowanie parkietu w pomieszczeniach biurowych

Pałac Młodziejowskiego został wzniesiony w stylu barokowym z końca XVII wieku. Podczas  II wojny światowej pozostał zniszczony w około 85%. W czasie prac nad odbudową przyjęto koncepcje przywrócenia gmachowi XVII wiecznej formy. Obecnie  to ekskluzywny kompleks biurowy, który funkcjonuje pod nazwą Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.  Z uwagi  na przeznaczenie budynku  prace musiały zostać wykonane w jak najkrótszym czasie, w taki sposób, aby nie miały negatywnego wpływu na działalnośc biura.

foto: https://pl.wikipedia.org

Pracę na obiekcie wykonuje firma Art-Rob Artur Stachlewski, zlecenie z uwagi na charakter  budynku zostało podzielone na kilka etapów. Poniżej przedstawiamy relację właściciela firmy p. Artura z jednego z pierwszych etapów:

 

 

Zakres wykonanych przez nas prac obejmuje wyniesienie całego wyposażenia biur wraz z meblami, odnowienie parkietów, oraz ponowne umeblowanie pomieszczeń. Inwestor oczekiwał od nas, abyśmy wykonali zlecenie w jak najkrótszym czasie, w taki sposób, aby cyklinowanie i lakierowanie nie miało negatywnego wpływu na funkcjonowanie biura.

 

 

Wybór był prosty – Deva. Wybraliśmy lakiery firmy Deva z systemem UV, zastosowaliśmy szpachlę RESIPLAS, jako pierwszą warstwę nałożyliśmy lakier AquaDevaSTAR, ponieważ posiada więcej składników stałych niż zwykłe lakiery podkładowe, nie powoduje ciemnienia drewna i nadaje mu naturalny wygląd. Następnie zostały nałożone dwie warstwy lakieru nawierzchniowego AquaDevaINSTANT UV w aspekcie półmatowym, każda warstwa z osobna została utwardzona lampą UV.

 

 

Zastosowanie lakierów utwardzanych lampami Uv, utwardza lakier natychmiastowo po przejechaniu maszyną wyposażoną w odpowiednie lampy. Utwardzony lakier ma zwiększoną odporność na ściernie i pozwala od razu na pełne obciążenie podłogi i jej natychmiastowe użytkowanie. System ten skraca czas utwardzania lakieru do czasu przejazdu lampą UV w stosunku do tradycyjnych lakierów gdzie czas pełnego utwardzenia trwa około od 3 do 7 dni.

 

 

Głośne prace na obiekcie rozpoczęliśmy w piątek o godz. 19, cyklinowanie parkietu pierwszego dnia zeszło nam do godziny 23 Od rana w sobotę w dalszym ciągu cyklinowaliśmy, następnie szpachlowanie wspomnianą szpachlówką, a o godz. 17. rozpoczęliśmy szlif trivo disc w raz obróbka boków, zeszło nam do 23. Niedziela rano to dokończenie szlifowania, następnie o godzinie 15 pierwsza warstwa lakieru podkładowego. Po dwóch godzinach nałożyliśmy pierwszą warstwę lakieru nawierzchniowego, po 90 minutach przystąpiliśmy do utwardzenia lakieru lampami UV, czas przejazdu na powierzchni 115m2 to około 1,5 godziny. Następnie całą powierzchnię zmatowiliśmy, odkurzyliśmy, umyliśmy mopem i nałożyliśmy finalną warstwy lakieru. Odczekaliśmy 30 min, po czym przystąpiliśmy ponownie do utwardzania lakieru, po skończonym utwardzaniu o 22.30, zaczęliśmy wnosić meble.

29 października, 2018
Kategorie: Raporty z budowy