Odkrywamy warszawskie mozaiki.

Ile to jeszcze jest takich pięknych dębowych mozaik, zakrytych przez podłogi laminowane czy wykładziny. Ludzie nie zdają sobie sprawy podczas remontów do jakiego stanu można doprowadzić starą PRL-owską mozaikę. Czemu PRL-owską, ponieważ w latach 80 i na początku 90 owe mozaiki kładło się nie metrach kwadratowych lecz w kilometrach. Była praktycznie w każdym bloku z tzw. „wielkiej płyty”.
Czy warto reanimować mozaiki ?
Odpowiedź jest jedna. Oczywiście że tak, posadzka po procesie renowacji może posłużyć jeszcze parę ładnych lat. W szczególności te które się trzymają, pod którymi klej się jeszcze nie skrystalizował. Podczas renowacji ruszające elementy oczywiście zostają przez nas podklejane, lecz gdy ponad połowę posadzki nie trzyma się z jastrychem to już wtedy renowacja nie da oczekiwanych efektów. Lecz w pozostałych kwestiach i wizualnych i technicznych podłogi drewniane trzeba reanimować ponieważ dają one dużo więcej ciepła niż wszędobylski „plastik”

W ostatnim czasie przystąpiliśmy do renowacji mozaiki dębowej. Nasza klientka nie mogła zdecydować się co do jej wykończenia. Wykonaliśmy dwie próbki, jedna była wykończona w kolor naturalny drewna, druga zaś była odcieniem brązu. Wybór padł na jednoskładnikowy olej na bazie wosków Magic 1k od

Pallmann PL

. Do wypełniania ubytków użyliśmy Uni-Kit również od Pallmann.

Renowacja przeprowadzona Spiderem
5 lutego, 2023
Kategorie: Wpisy firm