Mistrzostwa młodych parkieciarzy – Poznań 2018

Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy na Targach BUDMA 2018

Targi BUDMA 2018 – coroczne spotkanie specjalistów z branży budowlanej

W dniach 30 stycznia – 2 lutego w Poznaniu już po raz 27. odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. To wyjątkowe wydarzenie w branży, które skupia producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii oraz materiałów budowlanych, a także przedstawicieli handlu, architektów, wykonawców i inwestorów.

Podczas Targów BUDMA najnowszą ofertę produktów, technologii i usług zaprezentuje blisko 800 firm z Polski i zagranicy. Na kilkuset stoiskach wystawią się przedstawiciele branży: okien i drzwi, bram, fundamentów, ścian, stropów, posadzek, podłóg, dachów, materiałów wykończeniowych, maszyn, narzędzi czy informatyki w budownictwie. Nie zabraknie również budownictwa energooszczędnego i eko-budownictwa. Przez całe 4 dni na Targach będzie można zapoznać się z rynkowymi nowościami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz towarzyszącymi im merytorycznymi wydarzeniami, podczas których omówione zostaną aktualne problemy i wyzwania w branży budowlanej. Na Targach odbędą się także prezentacje, konkursy i mistrzostwa. Nikogo z branży budowlano-architektonicznej nie powinno zabraknąć!

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 odbędą się w dniach 30 stycznia – 2 lutego. Przez cały czas trwania Targów w Hali nr 3A odbywać się będą Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy, mające na celu wyłonienie Mistrza układania parkietu.

W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy do 25 roku życia, którzy reprezentują wszystkie regiony Polski. Specjalnie przygotowana płyta o powierzchni 1 mkw. wypełni się wzorami konkursowymi. Zwycięzcę wyłania jury, które przyznaje nagrodę i tytuł Mistrza Polski. Dodatkowo Mistrz i wicemistrz Polski będą reprezentować polskich parkieciarzy w czerwcu na mistrzostwach Europy na Białorusi – Mińsk 2018. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Wykonane w czasie zawodów prace będą zaliczone do egzaminu praktycznego na dyplom czeladnika lub mistrza w zawodzie parkieciarz. Liczba miejsc w zawodach jest ograniczona – decyduje data zgłoszenia. Już teraz wiemy, że rywalizować będą zawodnicy nie tylko z Polski, ale też parkieciarze z Białorusi, Ukrainy i Czech.

Mistrzostwa organizuje Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, a partnerami wydarzenia są: Festool, Bochem, Bautec, Dr. Schutz, Eukula, HartzLack, Janser, Mafell, Mat-Tar, Polski Związek Handlu i usług Branży Pokryć Podłogowych, Walczak.

10 maja, 2022
Kategorie: NewsySzkolenia