Klasyka gatunk

Klasyczny parkiet dębowy był w latach 80 oraz 90 wyznacznikiem luksusu. Nie każdy mógł sobie pozwolić na tak ekskluzywną posadzkę. W dzisiejszych czasach nadszedł trend gotowych podłóg warstwowych, co w dużej mierzę związane jest z tym iż od razu po ułożeniu owej posadzki możną ją użytkować. Lecz nie każdemu odpowiada posadzka fazowana na krawędziach, a dużo producentów gotowych podłóg obecnie nie produkują podłóg ostro krawędziowych.
Bardzo często również słyszymy iż sklepy nie mają w swoich ofertach klasycznych parkietów, a jak już mają to nie ma parkieciarza który przeprowadził by ową usługę ponieważ jest tylko instalatorem gotowych podłóg. Aby cały montaż oraz późniejsze wykończenie takiej posadzki było przeprowadzone prawidłowo potrzebna jest firma która zrzesza parkieciarzy, i właśnie nasza firma zatrudnia samych parkieciarzy nie monterów czy cykliniarzy tylko fachowców którzy mają wiedzę oraz umiejętności w zakresie parkieciarstwa.
Posadzka którą wykonaliśmy to tradycyjny dąb o grubości 22 mm. Przed montażem litych posadzek drewnianych należy pamiętać o niezbędnych pomiarach w celu ustalenia twardości podkładu. Trzeba wziąść pod uwagę iż lite posadzki potrzebują nieco większych parametrów niż posadzki warstwowe z względu iż lite podłogi przemieszczają się całymi elementami a nie tylko podklejanymi kawałkami jak w przypadku podłóg warstwowych. Po uprzednim wyszlifowaniu posadzki postawiliśmy na specjalistyczny grunt pod kleje poliuretanowe Pallmann PL P-104. Posadzka została przez nas przyklejona na klej również tej samej firmy Pallmann P-104. Po upływie 20 dni przystąpiliśmy do szlifowania posadzki oraz jej wykończenia. Jako lakier podkładowy zastosowaliśmy Pallmann Pall-X 320 a jako lakier nawierzchniowy Pall-X 96 również od tej samej firmy.
Dla naszej firmy wspomniana inwestycja to najlepsza okazją aby pokazać iż jesteśmy firmą parkieciarską która potrafi wykazać się w każdym aspekcie tego trudnego zawodu.
Chemia na której pracowaliśmy dostarczyła firma Superparkiet
Profesjonalne usługi parkieciarskie.
601-226-646
607-843-103
2 listopada, 2021
Kategorie: Wpisy firm