Klasyczna jodła w pięknej bordiurze.

Klepki ułożone w wzór jodły angielskiej to klasa, styl oraz elegancja. Jeżeli dołożymy to tego bordiurę to mamy posadzkę tak niepowtarzalną iż mogę sobie pozwolić na nią naprawdę nieliczni. Bordiura to element najczęściej tworzący ramkę dla podłogi. W przypadku naszej ostatniej inwestycji, bordiurę wykonaliśmy z tych samych elementów, jakich użyliśmy do montażu całego mieszkania.
Jedynym problem jaki napotkaliśmy podczas montażu, to fakt iż w kamienicy z 1920 roku, nawet po gruntownym procesie jej renowacji w mieszkaniach nie zaznamy kątów prostych. Najtrudniejszym zadaniem było wyprowadzenie wzoru tak aby tytułowa bordiura i wzór ułożony w jej środku, miały zachowane kąty 45 stopni. Jest to bardzo ważne podczas robienia ramki ponieważ gdy na rogach nie połączymy elementów pod kątem 45 stopni to elementy nam się nie zgrają i nastąpi przesunięcie klepek. Różnica pomiędzy narożnikami ścian, gdzie miała znaleźć się bordiura to około 5 cm. Musieliśmy podjąć decyzje iż najlepszym wyjściem z sytuacji było zgubić owe 5 cm na wzorze który znajduję się wewnątrz bordiury.
Czy jest to zauważalne? Wydaje nam się wyszło naprawdę poprawnie.
Materiał to klasyczny dąb w pięknym ciemnym brązowym odcieniu. Klepki są czterostronnie fazowane. W środku bordiury fazy wyrabiane zostały przez nas na budowie.
29 sierpnia, 2021
Kategorie: Wpisy firm