Jesienne mozaiki

Mozaiki z drzew egzotycznych a nawet mozaiki wykonane z naszych drzew krajowych mienią się po renowacji jak jesienne liście, ich niekiedy pstrokatość nadaję niepowtarzalny klimat.
Ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi zgłasza się do nas z swoimi starymi zaniedbanymi mozaikami, czy z przemysłowymi ale również z tymi tradycyjnymi z lat 80. Ostatnio trafiliśmy nawet na perełkę, mozaikę przemysłową wytworzoną z drzewa gruszy oraz jabłoni. Posadzki tak się wy sezonowały iż powierzchnie były bardzo twarde co z tym idzie trudne do wyszlifowania
Kolejną ciekawą pozycją jest zdjęcie nr 2, przedstawiają one tradycyjną mozaikę dębowa z mahoniowymi gwiazdami. Przerost formy nad treścią? Musicie ocenić sami, na pewno lepiej wyglądała by na większej powierzchni, w tym przypadku na 20 mkw. trochę trudno ją prawidłowo wyeksponować.
Zdjęcie numer 4 przedstawiają mozaikę z naszej dobrze znanej brzozy. Jest to dość ciekawa propozycja ponieważ po wyszlifowaniu kolor posadzki wpada w lekko złotą poświatę, podłoga jest jak na materiał naprawdę stabilna i nie odspoiła się od jastrychu nawet po kilkudziesięciu latach.
Ostatnie zdjęcie przedstawiają renowacje mozaiki egzotycznej z drewna merbau. Jest to najczęstszy materiał po który sięgają klienci jeśli chodzi o posadzki egzotyczne. Posadzka jest najrówniejsza kolorystycznie niż inne drewna egzotyczne a jej ciemny odcień nadaję na pewno pomieszczeniom dużo ekskluzywności.
Wszystkie pozycje wykańczane były jednym systemem, jako lakier podkładowy stosowaliśmy Pall-X 320 a jako lakier nawierzchniowy Pall-X trend w półmacie. Wszystko od firmy Pallmann
Materiały zakupione w najlepszej hurtowni z artykułami parkieciarskimi w Warszawie Superparkiet
Profesjonalna renowacja podłóg drewnianych.
601-226-646
607-843-103
www.marekparkiet.com
17 listopada, 2021
Kategorie: Wpisy firm