Jak ważna jest okresowa impregnacja podłóg drewnianych.

Posadzka drewniana jest wizytówką każdego wnętrza. Podnosi ona standard mieszkania, daje mnóstwo ciepła, najbardziej zwolennikom chodzenia na bosaka po domu. Aby podłoga była w dobrej kondycji i cieszyła oko użytkowników trzeba o nią odpowiednio zadbać.
Często słyszymy iż posadzka olejowana jest bardziej wymagająca w użytkowaniu i w codziennej pielęgnacji niż podłoga wykończona lakierem. Może i to stwierdzenie jest w jakiejś mierze prawdziwe, lecz po wizycie parkieciarza który przeprowadzi profesjonalną konserwację owej powierzchni efekt będzie dużo bardziej zadawalający niż w przypadku posadzki lakierowanej. Bardzo dobrze przedstawiają to zdjęcia numer 1, 2 Proces konserwacji polegał na maszynowym zmyciu środkami firmy Pallmann PLPL CleanerStrong świetnie sobie z zadaniem poradził 🙂. Następnie został nałożony Pall-X 333 kolor biały od Pallmann. Efekt? Praktycznie nowa, nasycona bielą posadzka drewniana.
Drugim przykładem który obrazuje jak ważna jest okresowa pielęgnacja przedstawiają zdjęci numer. 3.W tym przypadku wykonaliśmy ten sam proces o którym wspominaliśmy wcześniej tylko wykończyliśmy posadzkę w naturalny odcień. Również efekt w naszym mniemaniu jest jak najbardziej zadawalający. Obie inwestycje zostały zrealizowane przez naszą firmę ponad 4 lata temu i co najmniej raz w roku przeprowadzana jest konserwacja przez naszą firmę.
Ostatnie zdjęcie ( nr.4)Przedstawiają konserwacje powłoki lakierniczej. Metoda mechanicznego mycia pozostaje taka jaka w przypadku powłoki lakierniczej, tylko w przypadku nałożenia całkiej nowej powłoki lakierniczej po umyciu należy całą powierzchnię zmatowić, oraz położyć grunt szczepny aby lakier się przyjął. W naszym przypadku był to Pall-X 350. Jako lakier nawierzchniowy zastosowaliśmy Pall-X 96.
Która konserwacja wygląda lepiej?
Materiały zapewniała firma Superparkiet.
Wielki wybór profesjonalnej chemii dla parkieciarzy.
29 sierpnia, 2021
Kategorie: Wpisy firm