Gruntowne mycie maszynowe oraz konserwacja posadzek drewnianych.

Gruntowne mycie maszynowe oraz konserwacja posadzek drewnianych.
Konserwacja posadzki drewnianej olejowanej jak i lakierowanej w warunkach domowych, powinna odbywać się raz na pół roku. Nie potrzeba do tych prac wzywać profesjonalną firmę, lecz samemu wykonać ten mały zabieg. Dokładnie co pół roku użytkownik podłogi powinien osobiście nanieść środek konserwujący. Powinno odbyć się to za pomocą płaskiego mopa. Wylewamy środek konserwujący bezpośrednio na podłogę po czym rozprowadzamy go równomiernie mopem wzdłuż usłojenia. Po około jednej godzinie możemy cieszyć się odświeżoną podłogą.
W przypadku samodzielnie przeprowadzanej konserwacji polecamy środki firmy Pallmann
-Clean – do codziennego mycia.
– Magic oil Care/Finish Care – do konserwacja podłóg olejowanych/lakierowanych
Gruntowne mycie.
Raz na dwa trzy lata powinna odbyć się usługa czyszcząca przeprowadzona przez profesjonalną firmę. Mycie maszynowe polega na rozprowadzeniem środka do mycia podłóg poprzez tzw. łasiczkę. Woda z płynem czyszczącym pod wpływem ciśnienia rozprowadzana jest za pomocą aplikatora. Środek czyszczący jest dobierany indywidualnie pod potrzeby klienta. Wpływ ma stopień zanieczyszczenia oraz czym wykończona jest podłoga. Po naniesieniu środka przystępujemy do maszynowego mycia za pomocą polerki. Podłogi myte są specjalistycznymi padami które nie niszczą powłok lakierniczych oraz powierzchni lakierowanych. Granulacja pada również dobierana jest indywidualnie pod klienta. Następnie zbierany jest bród który powstał za pomocą siły tarcia między padem a posadzką. Czynność zazwyczaj powtarzana jest dwa do trzech razy.
Konserwacja.
Środki do konserwacji podłóg drewnianych zazwyczaj nanosimy również maszynowo. Pozwala nam to na uzyskanie dużo lepszych efektów wizualnych, w szczególności przy posadzkach olejowanych, pozwala na głębszą penetracje środka konserwującego.
Niżej przedstawiamy zdjęcia z naszych inwestycji:
Zdjęcia 1-3 przedstawiają konserwacje desek dębowych.
Zdjęcia 4-6 przedstawiają konserwację mozaiki z wenge
Zdjęcia 7-9 przedstawiają konserwacje klepki z egzotycznego drewna Sucupira.
5 lutego, 2023
Kategorie: Wpisy firm