Francuski dom.

Montaż który przeprowadzaliśmy na początku roku był naszym pierwszym przedsięwzięciem w roku 2022. Mówi się iż pierwsza inwestycja jest najważniejsza, ponieważ od niej zależy cały rok 😊 My nie wierzymy w takie przesądy, i montaż przeprowadziliśmy jak każdy inny, wkładając w pracę dużo serca, dokładności oraz precyzji.
Montaż jodły francuskiej ostatnimi czasy to już codzienność. Ostatnimi czasy coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na ten wzór, nawet w tych czasach gdy ceny drewna znacząco wzrosły. Nasza pierwsza inwestycja w tym roku polegała na zamontowaniu podłogi drewnianej w wzór jodły francuskiej w całym domu z wyłączeniem łazienek, oraz garażu. Czy montaż drewna w kuchni to dobry pomysł? Kuchnia jest dużo bardziej narażonym pomieszczeniem, aby na powłoce powstały plamy od różnych rodzaju olejów, lecz przy odpowiednim dbaniu o drewno oraz impregnacji ,nawet w takim pomieszczeniu jak kuchnia, podłoga będzie mieć dobrą kondycję.
Podłoga została zamontowana przez nas na dwuskładnikowy klej P8 od firmy Pallmann. Jastrych przed montażem został przez nas zeszlifowany tarczami diamentowymi oraz zagruntowanymi P104, gruntem dedykowanym pod klejenie desek klejami poliuretanowymi, również od firmy Pallmann.
Różnica w poziomie między kamieniem a naszą podłogą wynosiła 4 mm. Aby zniwelować tą różnicę przyklejaliśmy na podłożu maty o grubości 4 mm, 3mm, 2 mm oraz milimetrową matę multimol. Zrobiliśmy tak aby rozłożyć owe 4 mm na większych odcinkach, aby różnice nie były wyczuwalne podczas użytkowania podłogi. Wszystkie łączenia które zostaną widoczne zostały przez nas precyzyjnie docięte oraz wypełnione zostały szczeliny korkiem dylatacyjnym.
Materiał to nasz krokowy dąb wykończony efektem surowego drewna z delikatnym białym odcieniem.
9 stycznia, 2023
Kategorie: Wpisy firm