Biała jodła francuska

Biała jodła francuska.
 
Gdy rok temu byłem na oględzinach podłogi w mieście Kopernika, podłoga u Państwa Włodzińskich była w opłakanym stanie, choć była montowana przed miesiącem. Pseudo fachowcy nie dość iż dopuścili że szpary między elementami w tak trudnym wzorze jakim jest jodła angielska, wynosiły nawet 5 mm, to na domiar złego nie wymieszali kleju z utwardzaczem.
Bardzo nas to zdziwiło ponieważ Pan Frederick Wlodzynski wraz z małżonką to ludzie przesympatyczni oraz ludzie o wielkim sercu. Rzadko zdarzają się nam tacy klienci, którzy zaufają nam w 100 % a my odwdzięczamy się zawsze profesjonalnym podejściem do sprawy. Tak było i tym razem, nie mogliśmy nie pomóc ludziom którym pseudo fachowcy niechlujnie oraz bez żadnej wiedzy zamontowali podłogę warstwową jako lity produkt! Podczas pierwszej rozmowy, dowiedziałem się iż Pan Fryderyk jest zwolennikiem tradycyjnych litych podłóg, właśnie w tym momencie przekonał mnie iż to moja firma naprawi błędy po poprzednikach, ponieważ trafił w ręce parkieciarza nie układacza!

Posadzka to biały jesion ułożona w jodłę francuską, robiona na specjalne zamówienie klienta. Nasze prace polegały na przygotowaniu podłoża. Z płyt OSB zostały zeszlifowane resztki kleju, które niezmiernie się ciągnęły z powodu braku utwardzenia. Miejscowo posadzka była wykonana z betonu, dla pewności jastrych wzmocniliśmy żywicą epoksydową. Po zamontowaniu posadzki, drewno przez kolejnych dziesięć dni przystosowywało się do warunków w pomieszczeniach. Podłoga została przez nas wyszlifowana oraz wykończona lakierem w półmacie.

Przytoczona sytuacja, idealnie obrazuje jak ważne jest wybieranie parkieciarzy certyfikowanych, doświadczonych którzy mają pojecie o parkieciarstwie, a nie tylko o niektórych kierunkach tego szlachetnego zawodu.

Materiały na jakich pracowaliśmy:
P-8 – klej do parkietu.
Uzin PE 460 – żywica epoksydowa
Pall-X 320 – lakier podkładowy
Pall-X 98 – lakier nawierzchniowy
Cała chemia pochodzi on firmy Pallmann

1 listopada, 2020
Kategorie: Wpisy firm